Kdo jsme a co děláme?

Jsme 1. oddíl hranického skautského střediska pro kluky a holky ve věku 7–11 let. Klukům říkáme vlčata, holkám světlušky. Každý týden se koná schůzka, alespoň jednou měsíčně jdeme na výpravu. Náplní schůzek jsou hry (pohybové, stolní, procvičující paměť a logické myšlení, rozvíjející týmového ducha a fair play), luštění šifer, pohybová zdatnost (běh, lezení na strom), základy zdravovědy (ošetření puchýře, odřeniny, říznutí) a mnoho dalších aktivit. Na výpravách do okolí Hranic se učíme orientovat v terénu, poznávat přírodu a všichni se zapojujeme do přípravy jídla, které vaříme na ohni.

Kdy máme schůzky?

Schůzky vlčat jsou každý čtvrtek od 16.00 do 17.30. Schůzky světlušek probíhají každou středu od 16:30 do 18:00. První čtvrtek v měsíci se koná oddílová schůzka, což je společná schůzka pro vlčata i světlušky (normální schůzky se tento týden nekonají). Většina schůzek probíhá venku (v parku, v letním kině nebo u řeky Bečvy). Zahájení a ukončení schůzky je před klubovnou.

Kolik to stojí?

Jednou za rok vybíráme členský příspěvek (cca. 650 Kč), který pomáhá zabezpečit pravidelnou činnost oddílu. V ceně je zahrnuto úrazové pojištění dítěte na našich akcích a skautský časopis (5x ročně). Také z něj hradíme Nováčka/Stezku a každý rok lipový lístek na kroj.

Výdaje na jednodenní výpravy jsou do 50 Kč (jízdenka na autobus/vlak, vstupné). Výdaje na vícedenní výpravy jsou 100 - 300 Kč (ubytování, strava, doprava, příp. vstupné). Cena tábora bývá zveřejněna na jaře.

Co s sebou na akce?

Na schůzky s sebou nosíme zápisník, tužku, šátek, uzlovačku (metrový provázek), členskou kartu a stezku (Nováček vlčat, Nováček světlušek).

Na výpravy chodíme v oblečení do lesa a pevných nepromokavých botách - takhle ne! S sebou nosíme to co na schůzky a navíc nůž a pláštěnku. Další věci budou sděleny před každou výpravou. Vše je nutné sbalit do jednoho batohu. Podrobnější informace ohledně výstroje na výpravu.