Předtáborovka na Něčín pro vlčušky

přidáno: 9. 6. 2018 6:53, autor: Kateřina Lehká   [ aktualizováno 9. 6. 2018 7:39 ]

Cíl – soutok Odry a Něčínského potoka nedaleko Spálova - naše tradiční, hezké a dostupné místo na výpravy

Výprava s tábořením pro mladší členy. Jídlo si budeme sami připravovat na ohni, spát budeme ve stanech z dílců (celt -zajistíme). V pátek pojedeme autobusem na Spálov a  půjdeme pěšky cca 5 km na tábořiště. V neděli půjdeme pěšky na vlak do Heřmánek  (cca 8-10 km pěšky). Výprava je určena především pro ty, kteří jsou přihlášeni na tábor (budeme trénovat základní tábornické dovednosti).

Sraz: v pátek 15.6.2018 v16:40 na autobus.zastávce Hranice ZZN (u viaduktu).Každému zde naložíme do auta spacák a karimatku svázané do 1 kompaktního balíku.

Návrat: 13:18 nebo 15:18 na hlavní vlakové nádraží (záleží na počasí a rychlosti našeho přesunu na nádraží J) děti dají vědět, popř. zavoláme my

Cena: 200,- Kč (případný přeplatek vrátíme, noste ideálně na čtvrteční schůzku) – děti starší 10 let potřebují jakýkoliv průkaz (může být i pas) s fotkou a datem narození na prokázání nároku na poloviční jízdné. Pokud nebudou mít, počítejte s cenou dvojnásobnou. Kapesné na nanuk nebo limču- dle vašeho uvážení J

Jídlo: pití na cestu (min 0,75 l), na pátek vlastní večeři – společně uvaříme čaj (Není vhodné balit svačinu do krabiček, děti je pak musí celou dobu tahat). V so a ne budeme vařit společně (chleba se sýrem/povidly, bramborový guláš, překvapení rádců, ovesná kaše, chleba s pomazánkou po cestě na vlak), základní suroviny si nese každý vlastní: chleba pro sebe na 3 jídla, 2 brambory, 1 cibule, 1 špekáček nebo klobása do guláše, malá paštika, 1 tavený sýr, 1 jablíčko/jiné ovoce do kaše, 10 dkg ovesných vloček, svačiny. Ostatní nakoupíme a vezmeme společně.

Co s sebou na výpravu najdete na: http://dvojka.skauti-hranice.cz/aktuality/oddilovavyprava (dole pod článkem). Navíc žlutý šátek, pvj (papír, tužka, kpz, uzlovačka), plavky (na ráchání se v Odře), kus igelitu pod sebe (větší než karimatka – ideálně 1,5 x 2 m pro dvojici.) Místo ešusu postačí lehká plastová/nerez miska a plastový hrníček na pití. Nezapomeňte lžíci !

Výpravu vede Jiří Lehký (vedoucí 2.odd) a rádcové vlčat a světlušek.

Zájemce o výpravu prosím nahlaste nejpozději ve čtvrtek 14.6.2018 na schůzce, nebo na mail: kata@skauti-hranice.cz, tel: 728011967