Betlémské světlo 2017

přidáno: 3. 12. 2017 8:45, autor: Kateřina Lehká   [ Aktualizováno 12. 12. 2017 10:38 uživatelem Jaromír Pospíšil ]
Tato akce vznikla v sousedním Rakousku v roce 1986, kdy malý plamínek, přenesený z věčného světla, jež hoří v jeskynní kapli v dalekém městě Betlémě, v jeskyni, v níž se narodil Ježíš Kristus, byl dovezen jako poděkování těm lidem, kteří jakkoliv pomohli dobročinné nadaci Světlo ve tmě. Tato nadace pomáhá především zrakově, ale i jinak postiženým lidem a její pracovníci proto chtěli všem svým dobrodincům poděkovat originálním, ale zároveň milým a přátelským způsobem. Světlo dovezli do Lince, kde nadace sídlí a kde jej původně slavnostně rozdávali. Za rok na to byli ke spolupráci při roznášení a rozdávání přizváni rakouští skauti, a protože se akce mocně rozrostla, přenesli její centrum do Vídně. A odtud se postupně začalo šířit do Evropy. Zde se také v polovině prosince sejdou skautské delegace z různých evropských států a při slavnostní ekumenické bohoslužbě je jim Světlo předáno. Ve třetí adventní sobotě je pak Betlémské světlo rozváženo za spolupráce Českých drah do celé republiky.

Kdy: v neděli 17.12.2017
Sraz: v 8:45 na vlakové zastávce Hranice na Moravě město (malé nádraží)
Co: Půjdeme nepříliš dlouhou cestou roznést Betlémské světýlko po Hranicích a vykouzlit tak lidem úsměv na tváři :)
Konec: cca v 11:00 na Masarykově náměstí (případné změny budeme volat)
Co s sebou: Cokoliv, čím budete schopni světýlko přenášet (nejlépe lucernička, ale představivosti se meze nekladou), špejle na přepalování (stačí 1-2), náhradní svíčku, teplé oblečení (přece jen je prosinec a my budeme chodit venku), svačinku a pití.

Případné dotazy: Corny (tel. 728 011 967)

Výsledek obrázku pro betlémské světlo