Akce pro bobříky 6.1., 13.1. a dál

přidáno: 5. 1. 2018 3:54, autor: Petr Macháň
Novoroční výstup(y) 6.1.
V sobotu 6.1. se konají novoroční výstupy - jsou dvě varianty a vy si můžete vybrat kteroukoliv:
  1. Velký Javorník (nad Veřovicemi) - jdou tam starší skauti pod vedením Montyho - info zde
  2. Svinec - varianta pro bobříky, sraz v 10:00 na Skalkách v Novém Jičíně (dá se parkovat), poté přes jezero Čerťák na vrchol Svinec, chata na Svinci (polévka, čaj, jídlo) a zpět na Skalky. Cca 6 km. Dá se s kočárkem, fakt :) Mapa zde
Monitoring vodních ptáků 13.1.
Další sobota 13.1. může být rovněž nabitá. Skauti vyráží na monitoring vodního ptactva v okolí Bečvy. Vyráží z Hustopečí n. B. do Hranic. Pod vedením Montyho bude šance poznávat všechno možné co létá. Odjezd 8:57 z malého nádraží. Jedná se o pěší procházku spíš bez kočárku. Piškotovic klan zatím neví, zda se zúčastní.

Skautský ples 13.1.
Stejnou sobotu 13.1. nás zvou skauti z Kelče (Alča Pavelková) na jejich tradiční ples. Info v příloze anebo na FB. Byť je to skautská akce, zvána je široká veřejnost a kroj není třeba, zapadnete prý v klasických plesových róbách. Není vhodné pro děti (ani kočárky :)), takže kdo chce, musí si zařídit hlídání.

Hledáme chatu na březen
A pobídka na závěr. Zvažujeme v březnu udělat první vícedenní akci s přespáním. Sháníme pro tento účel vhodnou chatu dostupnou buď vlakem/busem nebo max. do 1h jízdy autem. Chceme ji jen pro sebe, tak abychom si tam mohli uvařit, větší místnost pro společnou tvorbu/zpívání apod. nutná, něco zajímavého v okolí výhodou. Kdo máte tipy, pošlete klidně mailem nebo osobně probereme na schůzkách.

Když ne o víkendu, tak zase ve čtvrtek aaahoj.
Piškot